kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Barbora Škorpilová: Snažím se o nadčasovost s promyšleným stárnutím materiálů

Barbora Škorpilová: Snažím se o nadčasovost s promyšleným stárnutím materiálů

Zdroj/foto: Archiv
Designérka a architektka Barbora Škorpilová z pražského studia Mimolimit ve spolupráci se společnosti Torino Praga Invest, za níž stojí italský developer Nino Altomonte a která na našem trhu působí už skoro pětadvacet let, navrhla výjimečný projekt OASIS.

Čím je pro vás projekt OASIS zajímavý či specifický?

Především svou polohou, místem ve městě a měřítkem. Projekt je situován do krásné krajiny, nachází se na půdě, kterou prochází slunce celý den. To je to, co ovlivnilo rozvržení dispozice, hned vedle neopakovatelných výhledů.

Jak je projekt koncipován dispozičně?

Myslím, že velmi chytře (úsměv). Řekla bych, že zde lze zrealizovat téměř cokoliv. Duplex na dvou patrech od 1 + 1 kk  (6. a 7. NP) na ploše 620 metrů čtverečních po funkční rodinný byt s mnoha ložnicemi, ten je možné rozšířit na 5. NP – 350 metrů čtverečních. Propojit lze dvě až tři patra, dle potřeby lze prostor rozdělit i na menší, 150 metrů čtvereční velké investiční byty. Upřímně bych toto ale prostorově považovala spíše za chybu.

S jak velkými prostory jste pracovala a jak jsou rozvrženy či propojeny?

Byla jsem požádána udělat úvahu nad propojením dvou pater, celkem tedy o rozloze 620 metrů čtverečních, o čemž jsme hovořili před chvílí.

Chápu tedy správně, že je možné s rozvržením dále pracovat, například je upravit dle potřeb potenciálních zájemců?

Prostor je nyní ve stavu shell & core a lze jej tedy samozřejmě upravit dle přání klientů. Je maximálně flexibilní díky poloze instalací a oken.

Jak jste přistoupila k práci na projektu?

Kromě zohlednění výhledu a průchodu světla jsme se snažili zohlednit, respektive umocnit vnitřní průhledy a využít tvarově zajímavé atypické prvky půdy, jako jsou šikminy a arkýře nebo střešní okna. Pomocí vkládání lehkých desek a vertikálních štíhlých prvků se nám podařilo docílit vzdušného a velkorysého výsledku.

Zdroj/foto: Archiv

Jakou přidanou hodnotu jste mu svým designem chtěla dodat a podařilo se vám to?

Myslím, že studio Mimolimit umí vyřešit provoz bytu pro náročnou klientelu a bytu vytvořit příjemnou atmosféru. A provést procesem realizací tak, aby byli na konci všichni spokojeni, často i nadšeni. Neznamená to, že se nikdy nic nepokazí, to se většinou pokazí vždy, ale vždy to musí být na konci radost.  To je asi moje – naše největší přidaná hodnota.

Co bylo cílem zadání a jak se vám jej podařilo naplnit, případně posunout jiným směrem?

Cílem bylo nadchnout budoucího klienta, potenciální zákazníky a ukázat možnosti prostoru jako takového. Jak to dopadlo, se ukáže časem. Ale já sama jsem s odevzdaným řešením v daných parametrech spokojená.

Jak vznikl název projektu?

Jedním z vertikálních prvků, které umocňuje řešení a prostupuje patry, je zeleň. Hmotové řešení a světlo jí vytváří ideální podmínky. Inspirovalo nás to s Ninem Altomontem a projekt tak dostal jméno OASIS.

Pro koho, respektive jaké potenciální klienty typově, je projekt určen a jak jste s ohledem na tento fakt uzpůsobila svůj návrh? 

Prostor je pro klienty, co hledají bydlení v centru města s parametry bydlení ve vile. Prostor, lokalita, výhled, terasa, soukromí, parkování, promyšlené zázemí pro relax – tělocvična a SPA je to, co umí prostor nabídnout.

Zdroj/foto: Archiv

Čím je historická budova, v níž se projekt nachází, stejně jako sama lokalita zajímavá? 

Budova byla postavena na počátku 20. století dle návrhu architektů F. Samonila a Bedřicha Štěrby. Kombinace režného zdiva a ornamentální výzdoby dotváří styl secesních interiérů společných prostor. Rekonstrukce, kterou velmi nadstandardně a citlivě provedl Dr. Altomonte, získala v roce 2013 ocenění za nejlepší rezidenční projekt.

Jak se liší práce s interiérovým designem v historických budovách na rozdíl od běžných budov?

Na počátku práce na historické budově je nesmírně důležité si ji umět přečíst a tvarově si jednotlivé prostory zapamatovat. Je to něco jako se naučit nazpaměť text, já si musím zapamatovat prostor (úsměv). Vědět, jak jednotlivé části vznikly a konstrukčně fungují, jak se vrstvily omítky, poznat stáří dobrých architektonických detailů, jako je například kování. Půda mi byla předána v současném stavu a nepodílela jsem se na předešlých úpravách. Nebylo nutné ani možné s historickými prvky pracovat. Návrh pracuje se současnými materiály a technologiemi, bere v podtext měřítko budovy s jejím secesním podtextem.

Zdroj/foto: Archiv

Jak se do vašich návrhů a konkrétně do tohoto propisují současné trendy v designu? A hrají pro vás zásadní roli? 

Trendům moc nepodléháme. Snažím se o nadčasovost s promyšleným stárnutím materiálů.

Kdo stojí za projektem a za jakých okolností jste se dohodli na této spolupráci? 

Za projektem stojí Nino Altomonte. Známe se od roku 2000 a zrealizovali jsme spolu řadu domů. Mou nejoblíbenější je Rezidence Prokopova na Žižkově. Spolupráce s Ninem si moc vážím. Oba sdílíme podobné hodnoty při tvorbě i realizaci.

Kdy bude projekt dokončen a otevřen pro nastěhování?

Realizace projektu potrvá celkem osm až dvanáct měsíců. Všechny exteriérové části jsou nové a již dokončené, je třeba dokončit interiérový design, přičemž realizace se může odvíjet také od náročnosti použitých technologií dle přání klienta.

Autor: Redakce Estate.cz

(Visited 69 times, 1 visits today)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin

Čtěte také

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky