Výjimečnou brutalistní stavbu, postavenou v roce 1988, architekti očistili, opravili a opatřili nátěrem ve světlém odstínu, který opticky zvětšuje její výšku. Opravou prošla také ocelová příhradová konstrukce zastřešení, která je technicky i funkčně unikátní v celoevropském měřítku. Rekonstrukcí se podařilo zároveň zachovat původní strukturu budovy, a přitom přehodnotit veřejný prostor na funkční objekt přizpůsobený současným potřebám cestujících. Především lepší průchodností, logickým členěním provozu, ale i nově vzniklým zázemím a odbavovací halou. Ta je postavena ve tvaru organické vlny a na severní straně otevírá celý autobusový areál městu. Betonové struktuře stavby skvěle sekunduje červená barva, odkazující na industriální prostředí a tovární cihly v přilehlé galerii Vaňkovka, ale i oficiální barvu města Brna.
Červená vlna výpravní haly překlenuje klíčové zázemí od prodeje jízdenek a čekárny až po občerstvení a toalety. Stejně barevný mobiliář v interiéru čekárny pochází od firmy mmcité a využívá modulární sedací systém Pixel, oceněný také Red Dot Award. Moduly Pixel je možné dle potřeb přesouvat, měnit opěradla, seskupovat či naopak oddělovat. Nedílnou součástí, a dalším důležitým požadavkem, byl dostatek zeleně a vytvoření odpočinkové oázy pro cestující. Díky systému Pixel se zabudovanými květináči tvoří rostliny nedílnou součást sezení a slouží také jako optický předěl jinak rušného prostředí.
„Pixel je jedním z našich nejkreativnějších řešení,“ komentuje výběr architektů David Karásek z mmcité a dodává, „ocelovou opěrku lze umístit kamkoli na sedací plochu a kombinace čtverců umožňuje vytvářet téměř nekonečné sestavy. V rámci příslušenství nabízíme také optimalizaci područek např. pro seniory, přídavné stolky, ale i USB nabíjení, které zde cestující jistě ocení.“
Na úpatí červené vlny našly své místo také stojany na kola Lotlimit kopírující svým jednoduchým tvarem konstrukci střechy a myšleno bylo i na venkovní posezení, pevně ukotvenou sestavou stolků a židlí Bistrot, rovněž od mmcité.
„Mobiliář mmcité používáme do našich realizací často a rádi, právě díky jeho špičkové kvalitě a promyšlenému designu. Pixel nás svou hravostí a variabilitou oslovil ve správnou chvíli, právě když jsme plánovali vnitřní prostory Zvonařky,“ vysvětluje architekt Ondřej Chybík.
Symbiózu architektury a mobiliáře tridemu Chybík+Krištof a mmcité najdete také například ve Znojmě v rámci revitalizace pivovaru a přilehlé Enotéky nebo v oblíbených pražských „foodprojektech“ Manifesto.