kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Toužíte po vlastní šatně? Poradíme vám, jak ji zařídit

Toužíte po vlastní šatně? Poradíme vám, jak ji zařídit

Zdroj/foto: Archiv
Už nyní víte, že ve vašem vysněném domě nesmí chybět šatna? Než se pustíte do jejího plánování, nejprve si ujasněte, k čemu chcete, aby vám sloužila. Má to být jen rozšířené zádveří, skladovací prostor pro sezónní oblečení, nebo snad vaše osobní převlékárna?

Umístění šatny si promyslete včas

Mnoho starostí si ušetříte, začnete-li o šatně uvažovat už ve fázi projektování rodinného domu. Dobře si rozmyslete, zda budete do šatny ukládat spíše sezónní věci, nebo oblečení na běžné denní nošení. Dále zvažte, zda vám bude stačit jedna společná šatna pro děti i dospělé, do které budou mít přístup všichni členové domácnosti, nebo zda toužíte po vlastní šatně propojené s ložnicí, která bude sloužit rovněž jako převlékárna.

Jak zařídit šatnu v zádveří

Při navrhování domu byste rozhodně neměli zapomenout na společnou šatnu ve vstupní hale. Ta slouží k odkládání bund a bot, stejně jako čepic, šál a šátků nebo rukavic. V ideálním případě se jedná o samostatnou místnost, kterou lze zavřít, a veškeré šatstvo tak ukrýt před zraky hostů.

A co by v takovém rozšířeném zádveří nemělo chybět? Skvěle vám poslouží klasické štendry s ramínky, otevřené policové systémy, komody na drobné doplňky a samozřejmě botník. Důležité je rovněž zrcadlo a alespoň menší lavička, taburet nebo jiný sedací nábytek pro pohodlné nazouvání bot.

Jak zařídit společnou šatnu pro děti a dospělé

Společná šatna pro děti a dospělé ušetří spoustu místa v dětských pokojích a ložnici. Abyste prostor šatny využili na maximum, investujte do šatních skříní, komod a policových systémů na míru. Dětem vyhraďte spodní police a regály, zatímco své oblečení můžete umístit do vyšší úrovně. Zcela nahoru pak uložte věci, které používáte méně často – tedy sezónní oblečení, ložní prádlo nebo osušky.

Jak zařídit šatnu u ložnice

Vlastní šatna je snem téměř každé ženy. Zpravidla se do ní vchází přímo z ložnice, od které bývá oddělená buď stěnou, nebo alespoň příčkou či paravanem. Zařízení šatny se odvíjí od toho, kolik a jaké oblečení do ní budete ukládat. V každém případě by v ní neměly chybět věšáky a ramínka, policové systémy a komody s praktickými šuplíky na spodní prádlo.

Nezapomeňte na dostatečně velké zrcadlo a vhodné osvětlení. Chcete-li se v šatně také převlékat, bude se vám hodit taburet, na který se můžete posadit.

Jak šatnu uspořádat

Abyste se v šatně dobře orientovali a snadno v ní udržovali pořádek, vyplatí se při jejím zařizování postupovat podle následujících pravidel.

  • Horní police jsou ideální pro skladování sezónního oblečení, ložního prádla a ručníků.
  • Do polic, které se nacházejí ve výšce vašeho pasu a očí, ukládejte oblečení na běžné denní nošení a drobné doplňky.
  • Dolní police slouží ke skladování bot a těžkých předmětů.
  • Šatní tyč by měla být ve výšce 150–180 centimetrů. Zavěšené svršky tak budou nejlépe přístupné a zároveň se nebudou mačkat.
  • Ideální hloubka skříní je 60 centimetrů, v případě zásuvek stačí 40 centimetrů.
  • Mělké šuplíky jsou přehlednější. Platí také, že více mělčích zásuvek umožňuje oblečení lépe třídit.

Autor: Redakce Estate.cz

(Visited 17 times, 1 visits today)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin

Čtěte také

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky