kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Tipsport Czech Ladies Open 2022: Golfistky čeká rekordní rok

Tipsport Czech Ladies Open 2022: Golfistky čeká rekordní rok

golf
Foto: Pexels.com
Do rekordního kalendáře Ladies European Tour 2022 s 31 turnaji a prize money 24,5 milionu eur patří opět Tipsport Czech Ladies Open. Největší událost dámského golfu se odehraje 24.–26. června 2022 počtvrté za sebou, z toho potřetí v Beroun Golf Clubu. Celkem půjde o 200 000 eur, tedy o více než 5 milionů korun na odměnách pro nejlepší profesionální golfistky. Česko je jednou z 21 pořadatelských zemí letošní série.

„Turnaj Tipsport Czech Ladies Open 2022 si udržel stejný výhodný termín jako v loňském roce. Těší mě, že Ladies European Tour (LET) zažije v mnoha ohledech rekordní rok a že můžeme být jeho součástí,“ řekl promotér Luboš Koželuh, majitel společnosti Premier Sports. „Rovněž mám radost z toho, že navazujeme na milionové turnaje Scandinavian Mixed ve Švédsku a Aramco Team Series v Anglii. Lze proto v Berouně očekávat skvělou konkurenci hráček,“ pokračoval.

Promotér předpokládá start až deseti českých profesionálek a amatérek. A také se těší na novou vítězku, která vzejde z Berouna. Obě předchozí šampionky, Dánka Emily Kristine Pedersen (2020) i Thajka Atthaya Thitikul (2021), totiž koncem loňského roku získaly v kvalifikaci karty na americkou LPGA. První vítězkou Tipsport Czech Ladies Open je Carly Booth ze Skotska.

Rekordní sezona

„Do evropské části LET patří devatenáct turnajů,“ připomněl Luboš Koželuh expanzi kalendáře pro rok 2022, kdy byly přidány dvě nové akce a osm dalších se vrací. Tato sezona bude rekordní za celou 44letou historii Ladies European Tour jak do počtu turnajů, tak objemem prize money. Oproti roku 2021 vzrostly odměny o 4,5 milionu eur a ve srovnání se sezonou 2019 dokonce o třináct milionů.

„Letos se představí nové turnaje v Singapuru a Jižní Africe. Navíc se vracíme na různá místa po celé Evropě. Je to důsledek obrovské podpory ze strany našich partnerů, kteří v investicích do LET vidí rostoucí hodnotu. Atthaya Thitikul, loňská vítězka Tipsport Czech Ladies Open i sezonního pořadí Race to Costa del Sol, se díky LET dostala až na 18. místo světového žebříčku. Ukazuje to možnosti, které hra na evropském okruhu nabízí,“ uvedla Alexandra Armas, CEO Ladies European Tour, před třetím rokem trvání joint-venture LET a LPGA.

Češky

Česká jména budou ale vidět i v celé sezóně a podle všeho v nebývalém počtu. Na nedávné kvalifikační škole ve Španělsku si vybojovaly nižší hráčskou kategorii Tereza Melecká s Kristýnou Napoleaovou. Na nejvyšší dokonce dosáhla Sára Kousková, která však až do května bude působit jako amatérka v univerzitních soutěžích za mořem a způsob jejího zapojení do série po červnové profesionalizaci se řeší.

Zájem odehrát vybrané turnaje projevila nedávno také Klára Spilková, nižší hráčskou kategorii z minulých sezón vlastní stále i Šideri Váňová. V evropské části tour se předpokládají rovněž starty mladé profesionálky Terezy Koželuhové.

Sezona LET 2022 začne 10. února v Keni a bude na jaře pokračovat v Singapuru, JAR a Austrálii. Klíčovým obdobím je zmíněná šňůra devatenácti turnajů na evropském kontinentu, trvající od května do září, do níž patří právě Tipsport Czech Ladies Open. Na závěr roku se ještě uskuteční turnaje v USA, Indii, SAE, Saúdské Arábii a ve Španělsku. LET má momentálně 316 členek z 36 zemí.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin

Čtěte také

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky