kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Premium Golf » Roman Svoboda: „Golf potřebuje vzory“

Roman Svoboda: „Golf potřebuje vzory“

Zdroj/foto: Archiv
Když se Roman Svoboda ve vyprávění vrací ke svým golfovým začátkům, s úsměvem vzpomíná na léto roku 1992, kdy mu v deseti letech strýc v rakouském Golfclubu Ebreichsdorf na jamce číslo 11 poprvé půjčil putter. I po návratu z prázdnin zůstal golfem uchvácen. „Kdyby mi Jiří Kodeš starší nedal příležitost přes zimu chodit hrabat na lesní jamky listí a díky tomu mít vlastní skříňku na golfové hole, a následně se neobjevil pan Jiří Seifert jako profesionální trenér v Poděbradech, možná bych nikdy nedosáhl svých sportovních golfových úspěchů,“ říká současný prezident Profesionální golfové asociace ČR, která sdružuje profesionální hráče a učitele golfu. On sám i členové PGAC jsou zářnými příklady, jak golf dokáže měnit životy...

Mohl byste shrnout, jaké úspěchy českého golfu v loňské sezóně považujete za největší? 

V obecné rovině je pro nás všechny největší výzvou pandemie Covid-19 a s ní spojená nejistota, ve které žijeme. Z tohoto pohledu byl pro golfisty úspěch, že mohli hrát a navštěvovat hřiště, byť s částečnými omezeními. Zprvu bylo zakázáno i působení našich členů, tedy profesionálních trenérů golfu, a jejich výuka. Díky tomu, že tuto živnost provozujeme ve venkovním prostředí, podařilo se nám prosadit, abychom mohli lekce golfu vyučovat. Určitě byl pro nás úspěch, že se povedlo uspořádat profesionální golfové turnaje Moneta Czech PGA Tour 2020, i přestože to bylo v menším počtu turnajů, případně byl redukován počet hracích kol jednotlivých turnajů. Ale sezóna proběhla úspěšně.

Zdroj/foto: Archiv

A pokud jde o úspěch jednotlivců a hlavní události roku?

Obrovským úspěchem pro český golf se stalo získání možnosti startu na European Tour pro Ondřeje Liesera, který získal plnou hrací kartu pro rok 2021 a k dnešnímu dni už má 4 turnaje za sebou, kdy v prvních dvou prošel cutem, což si zaslouží velký obdiv. Věřím, že se Ondřejovi bude nadále dařit a že těchto vzorů, jako je on nebo Klára Spilková, budeme mít více. Vzory vždy lákají davy a bez nich by žádný sport nemohl být provozován masivně.

Nyní jsme vstoupili do golfové sezóny 2021. Jaké jsou novinky PGAC? 

Přibližně 90 % z řad našich členů jsou profesionální trenéři a zde apelujeme na to, aby se nám každoročně podařily zlepšit podmínky pro jejich působení a vzdělávání. Pro každou sezónu je důležité, abychom uspořádali dostatečný počet rozšiřujících seminářů, na které se mohou naši členové hlásit a dále se vzdělávat – letos by měly proběhnout minimálně 4. Dále se soustředíme na to, aby fungoval vzdělávací proces pro nové členy a zájemce o profesi profesionálního trenéra.

Zdroj/foto: Archiv

Druhá oblast PGAC je herní činnost. Uskuteční se letos opět série turnajů?

Navzdory situaci kolem Covid-19 se nám letos podaří uskutečnit dostatečný počet turnajů v každé ze tří sérií, které pořádáme: tedy jak v hlavní, tak i v juniorské a seniorské, což je pro nás velkou prioritou. Prozatím máme naplánován kalendář s 5 hlavním zastávkami, jednotlivé turnaje si lze dohledat na www.pga.cz v sekci TOUR. Snažíme se oslovit nejen hráče s nejvyšší výkonností, ale i rekreační golfisty, kteří mají zájem hrát na hřištích, připravených podle našich standardů. Děláme doprovodné turnaje, kde nabízíme účast hráčům ze široké veřejnosti. Dlouhodobým plánem PGAC je oslovit nové, případně staronové zájemce, protože se domníváme, že nejen v této době je golf vhodnou možností sportovní aktivity.

Mezi náborové projekty, které si kladou za cíl přiblížit golf široké veřejnosti, patří kampaň „Hraj golf, změň život“. Kde vznikla myšlenka na její vznik a jaké jsou ambice projektu? 

Myšlenka projektu „Hraj golf, změň život“ vznikla zhruba kolem roku 2009–2010 a její otcové byli členové představenstva České golfové federace. Ambiciózní projekt na začátku oslovil skoro 20 tisíc zájemců, problémem však bylo jejich odbavení. Rozhodli jsme se za vedení PGAC požádat Českou golfovou federaci o propůjčení tohoto projektu, což se nám od roku 2020 podařilo. Prvním krokem bylo oslovení partnerů, kteří mají skutečný zájem projekt provozovat. Za poslední dva roky, kdy projekt provozujeme, jsme oslovili zhruba 300–400 zájemců ročně skrze přímý marketing a v prvním roce zhruba 3000 zájemců nepřímo prostřednictvím hromadných veřejných akcí. Tyto aktivity nám bohužel pandemie v loňském roce zatrhla, ale doufáme, že se k nim budeme moci brzy vrátit. Projekt stále vnímám jako kvalitní příležitost oslovit nové zájemce o golf.

Zdroj/foto: Archiv

Od 1. května rovněž vzniká nová Golfová akademie – PGAC Golf Academy. Prozradíte bližší informace?

Po šestiletém úsilí se nám realizace PGAC Golf Academy podařila díky uzavření spolupráce se zámkem Štiřín, kde máme kvalitní zázemí pro naše profesní aktivity: vzdělávací proces, závěrečné zkoušky, rozšiřující semináře, výuku aktivních golfistů a to nejen těch vrcholových, ale i rekreačních, a zároveň oslovení široké veřejnosti, třeba i díky projektu „Hraj golf, změň život“. V této akademii budou působit přední čeští profesionálové a členové PGAC, kteří budou výuku a chod akademie zajišťovat na denní bázi.

Autor: Redakce Estate.cz

(Visited 27 times, 1 visits today)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin

Čtěte také

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky