kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Premium Ski » Adrenalin na svahu: Sjeďte si Harakiri či nejdelší černou sjezdovku Alp

Adrenalin na svahu: Sjeďte si Harakiri či nejdelší černou sjezdovku Alp

Zdroj/foto: Archiv
Toužíte po adrenalinové zábavě na sněhu? Přečtěte si o černých sjezdovkách, které na vás čekají u rakouských sousedů. Jedné z nich se přezdívá Harakiri.

Jen co by kamenem dohodil, se nachází rozlehlý lyžařský komplex. Rakouský Zillertal je považován za Mekku zimních sportů, a to právem. K dispozici jsou vám 4 velké skiareály, 542 km sjezdovek a 125 km běžeckých stop. Z Prahy jste v tyrolském údolí autem zhruba za 5 hodin. Nezapomeňte také na pojištění do zahraničí, díky kterému vás nepotká neštěstí v podobě placení vysokých zdravotních výloh za ošetření případného zranění. V dnešní době si lze pohodlně sjednat cestovní pojištění online.

Legenda mezi tratěmi

Černá sjezdovka přezdívaná Harakiri, která je dlouhá 2 km a 60 m široká, má v určitých místech sklon až 78 %. Strmý můstek sice měří jen 400 metrů, přesto je třeba předem dobře zhodnotit své fyzické síly i lyžařské dovednosti. Pokud si netroufáte na legendu mezi sjezdovkami, můžete zkusit méně drastickou variantu – sjezdovku s názvem Devil’s Run. Na té si nejen místní testují svou obratnost a odvahu, než se vrhnou na Harakiri.

Zkuste nejdelší černou trať Alp

Další černá trať se tyčí nad rakouským městem Spittal an der Drau. Z místní hory Goldeck můžete jet dlouhých 8, 5 km. Podle místních údajů jde o nejdelší černou sjezdovku Alp. Na rozdíl od trati Harakiry má velmi strmý spád prakticky od začátku. Pozor si také dejte na poměrně úzkou a nepřehlednou cestu. Na vrchol vás pohodlně doveze moderní kabinová lanovka.

Výběr i pro náročné lyžaře

Pokud hledáte opravdu náročné adrenalinové dobrodružství, zkuste horu Zwölferkogel v Hinterglemmu v lyžařském středisku Skicircus Saalbach Hinterglemm. Najdete tam hned několik náročných tratí, ze kterých si vybere každý. Sjezdovka vedoucí do údolí v obci Lengau však poutá především svým prudkým sklonem. V nejstrmějším místě totiž dosahuje téměř až ke 100% hranici. Nenechte se zmást počátkem jízdy s mírným až středním klesáním. Až později se objevují velmi příkré části, na kterých je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Před odjezdem se však informujte, zda jsou vzhledem k epidemické situaci lyžařské komplexy přístupné a co všechno pro vstup do Rakouska potřebujete.

Autor: Redakce Estate.cz

(Visited 4 times, 1 visits today)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin

Čtěte také

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky